طب سوزنی در کرج

طب سوزنی کمر

طب سوزنی مزایای بسیاری برای درمان کمردرد دارد و می‌تواند راه‌کاری مناسب برای افرادی که می‌خواهند بدون عمل‌های سخت و طاقت فرسا از درد کمر خود رهایی پیدا کنند، باشد.

طب سوزنی کمر

عوارض طب سوزنی کمر در مقابل مزایای آن چیست؟ در این مقاله به بررسی کامل عوارض، مزایا و هزینه انجام طب سوزنی کمر پرداختیم.

طب سوزنی در کرج
طب سوزنی در کرج

کمردرد عارضه‌ای است که شاید برای هر کسی در طول زندگی پیش آید و می‌تواند دلایل مختلفی نیز داشته باشد. از جمله رایج‌ترین دلایل به وجود آمدن درد در ناحیه کمر می‌توان به خستگی یا ایجاد برخی اختلالات عصبی در آن اشاره کرد. برای کاهش کمردرد و رهایی از آن روش‌های مختلفی را می‌توان پیش گرفت که یکی از آن‌ها طب سوزنی است. طب سوزنی در کنار مزایایی بسیاری که برای درمان کمردرد دارد، برخی از مواقع می‌تواند عوارضی را برای فرد تحت درمان نیز به همراه داشته باشد. با توجه به این موضوع ما در تیم سوزنیران، قصد داریم در ادامه به عوارض طب سوزنی کمر بپردازیم. از این رو پیشنهاد می‌کنیم که تا انتهای مطلب با ما همراهی کنید.

طب سوزنی یک روش درمانی سنتی با قدمتی حدودا ۲۰۰۰ ساله و نشات گرفته از چین است که در آن سعی بر این می‌باشد که با کمک سوزن‌هایی بسیار نازک، گردش خون را افزایش داد و در نهایت با انجام این‌کار سبب به تعادل رسیدن جریان “چی” یا همان نیروی زندگی در بدن شد.

روش کار در این متد درمانی به این نحو است که متخصص طب سوزنی تعدادی سوزن استریل و بسیار باریک را در نقاط خاصی از بدن هم‌چون کمر که دچار عارضه‌ای شده است، وارد می‌کند تا مسیر‌های بسته شده “چی” را به کمک آن‌ها باز کند.

طب سوزنی در گلشهر کرج
طب سوزنی در گلشهر کرج

طب سوزنی به چه کسانی توصیه نمی‌شود؟

برخی از افراد به دلایل مختلف هم‌چون ابتلا به بیماری یا اختلالاتی در سیستم ایمنی بدن خود ممکن است نتوانند از روش طب سوزنی برای درمان عارضه‌هایی که با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، بهره ببرند. از این رو در ادامه به این موارد اشاره شده است.

افرادی که بیماری‌های قلبی دارند باید قبل از انجام طب سوزنی، مشاوره‌های لازم را دریافت کنند.

به افرادی که دچار اختلالات خونریزی دهنده هستند و از دارو‌های ضد انعقاد خون استفاده می‌کنند، توصیه می‌شود که برای درمان کمردرد خود با طب سوزنی احتیاط لازم را انجام دهند.

اگر فردی دچار فوبیای آمپول یا سوزن است و با دیدن آن نیز دچار استرس می‌شود، باید قبل از انجام طب سوزنی با متخصص انجام این‌کار مشورت کند.

اگر سیستم ایمنی بدن شما ضعیف است و به بیماری یا عفونت دچار هستید، توصیه می‌شود که آن‌را با متخصص طب سوزنی در میان بگذارید.

خانم‌های باردار یا شیرده نباید در این دوران طب سوزنی را انجام دهند.

اگر فشار خون شما پایین است یا دچار افت فشار هستید و برای درمان آن دارویی مصرف می‌کنید، طب سوزنی برای درمان درد کمر به شما توصیه نمی‌شود.

اگر سابقه آلرژی به فلزات را دارید، طب سوزنی برای شما روش مناسبی نخواهد بود.

افراد دارای بیماری دیابت گزینه مناسبی برای درمان کمردرد با طب سوزنی نیستند.

مزایای طب سوزنی کمر

همان‌طور که در ابتدای مطالب نیز گفته شد، طب سوزنی مزایای بسیاری برای درمان کمردرد دارد و می‌تواند راه‌کاری مناسب برای افرادی که می‌خواهند بدون عمل‌های سخت و طاقت فرسا از درد کمر خود رهایی پیدا کنند، باشد. از این رو در ادامه به مزایای طب سوزنی کمر پرداخته‌ایم.

طب سوزنی از جمله راه‌کار‌های غیر تهاجمی است که بدون عمل جراحی و بی هوشی انجام می‌شود.

هزینه طب سوزنی نسبت به دیگر روش‌های درمانی کمتر است.

در طب سوزنی از تجهیزات استریل و سوزن‌های یک‌بار مصرف در طول دوره درمان استفاده می‌شود.

طب سوزنی بدون استفاده از مواد شیمیایی و غیر طبیعی انجام می‌شود.

پس از انجام طب سوزنی درد‌های شدید و جای زخم را تجربه نخواهید کرد.

عوارض طب سوزنی کمر
طب سوزنی یکی از روش‌های درمانی می‌باشد که عوارض کمی را نسبت به دیگر راهکار‌هایی که ممکن است برای رهایی از عارضه‌هایی هم‌چون کمردرد استفاده کنید، دارد. از این رو در ادامه به عوارض طب سوزنی کمر اشاره شده است.

شاید در ابتدای ورود سوزن‌ها به ناحیه تحت درمان، کمی احساس درد کنید.

اگر سوزن‌ها در عمق نامناسبی از بدن وارد شوند، امکان خونریزی بسیار محدودی وجود دارد.

برخی از افراد ممکن است بعد از انجام طب سوزنی شاهد سرگیجه یا ضعف در خود باشند.

کبودی یکی دیگر از عوارض طب سوزنی است که در برخی از افراد مشاهده می‌شود.

در صورتی که طب سوزنی را در مرکزی که از وسایل و سوزن‌های استریل استفاده نکند، انجام دهید؛ ممکن است با عفونت در ناحیه تحت درمان رو به رو شوید.

هزینه طب سوزنی

در مورد هزینه طب سوزنی نمی‌توان میزان دقیقی را اعلام کرد و مواردی هم‌چون تخصص پزشک معالج، نوع سوزن‌های مورد استفاده، شرایط بدنی هر فرد، مدت زمان و تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان ناحیه‌ای که دچار عارضه شده است، تاثیر گذار هستند.

کلام آخر …
کمردرد از جمله عارضه‌هایی است که می‌تواند برای هر کسی پیش آید. یکی از راه‌های درمان آن طب سوزنی است که این روش نیز با توجه شرایط بدنی هر فرد می‌تواند مزایا و در عین حال عوارضی را برای وی به همراه داشته باشد.