مرکز طب سوزنی یکتا در خیابان پیروزی

فرآیندی به نام پیری وجود ندارد

تا مدتی پیش بر این تصور بودند که پیری امری کاملا طبیعی است و گریز از ان امکان پذیر نیست ولی امروزه با تحقیقات صورت گرفته متوجه شدند که فرایند پیری حاصل و زائیده تفکرات است و از ذهن ما سرچشمه می گیرد

در واقع سن بیولوژیک افراد اصلا اهمیت ندارد و با فعال کردن فاکتورهای جوانی به راحتی می توان سن بیولوژیک را به تعویق انداخت و فرایند پیری را متوقف کند.

مرکز نمک درمانی یکتا در پیروزی
مرکز نمک درمانی یکتا در پیروزی

در تحقیقات صورت گرفته متوجه شدند قبیله ای در امریکا وجود دارد که برای افراد قبیله سنی تعیین نشده بطوریکه به هنگام تولد افراد قبیله، درختی با آنها کاشته می شود و سن هرفرد بر اساس سن درخت تعیین می شود و برای پی بردن به سن خود می بایست به سن درخت پی ببرند.
از انجایی که افراد این قبیله با کلمه سن و فرایند پیری نامانوس هستند و چنین کلمه ای برای آنها تعریف نشده لذا ذهن آنها هیچ تصویری از پیری ندارد. در واقع ذهن این افراد برای پیری برنامه ریزی نشده است. از این‌رو تمامی افراد قبیله دارای سن بیولوژیک بالایی هستند ولی از نظر فیزیکی و ظاهری دچار پیری نشده اند.

تحقیق دیگری در دانشگاه MIU بر روی ۸۵۰ نفر از مردان و زنان پیر انجام گرفته در این تحقیق، این افراد را ساکن جزیره ای دور افتاده کردند تا به دور از تکنولوژی امروز باشند.
آن جزیره را مجهز به امکانات ۶۰ -۷۰ سال قبل کردند بطوریکه کلیه امکانات موجود در این جزیره در سن ۱۲-۱۳ سالگی انها فراهم بود، امکاناتی از قبیل نوع پوشاک، وسیله ارتباط جمعی، نوع غذا، نوع موسیقی، نوع تفریحات و نوع مسکن و بافت شهر و …

مرکز هالوتراپی و نمک درمانی یکتا
مرکز هالوتراپی و نمک درمانی یکتا

چندین ماه این افراد به همین منوال در جزیره زندگی کردند و زمان برای انان ۶۰-۷۰سال به عقب بازگشت.

مطالعه کنید
بدن سالم در اندیشه سالم

جالب اینجاست که پس از گذشت چند ماه پیرمردان و پیرزنان به زمان بلوغ خود بازگشتند و علائم بلوغ از خود نشان دادند، چرا که ذهن این افراد باور کرد که در زمان جوانی خود به سر می برند‌. لذا طبق تحقیقات فوق به این نتیجه رسیدند که فرایندی به نام پیری وجود ندارد‌.

با توجه به مطالب فوق می توان به این مطلب اذعان داشت که فرآیند پیری تنها زائیده تفکرات ماست و در واقع برنامه ای است که ما مکررا به ذهن القاء میکنیم و در نتیجه این القائات، می بایست انتظار فرایند پیری را هم داشته باشیم.
از این رو کافی است با فعال کردن فاکتورهای جوانی باعث متوقف شدن پروسه پیری شویم.

مراقبه و مدیتیشن
مراقبه و مدیتیشن

برای این منظور ۵ راه وجود دارد:

  • یکی از راه ها انجام یوگا و مراقبه است.
    فردی که ۵ سال مراقبه انجام دهد ۵ سال جوانتر و مراقبه بیش از ۵ سال، ۱۲ سال جوانی به همراه دارد و اگر ادامه یاید روند پیری متوقف می شود و روند معکوس رخ می دهد بطوری که وقتی به عرصه آگاهی می رسید شیمی بدن تغییر می کند و جوان می شوید.
  • روش دیگر کم کردن استرس است.
    برای این منظور همیشه با خود فکر کنید این نیز بگذرد، چرا که هیچ غمی پایدار نیست و خواهد گذشت.
  • برای فعال کردن فاکتور جوانی آن طور که دوست دارید زندگی کنید یعنی زمانی از روز را به خود اختصاص دهید و به مرور این زمان را افزایش دهید‌.
  • راه دیگر این است که از کارهایی که انجام می دهید لذت ببرید به عنوان مثال حتی از خوردن چای، وظایف را تبدیل به لذت کنید.
  • روش آخر یادداشت کردن خاطرات خوش و تجسم آن هاست. با این کار سن بیولوژیک پایین خواهد امد. چرا با تجسم خاطرات خوش، والیوم و اندروفین در بدن ترشح میشود.
کلام : حمید رضا علیزاده
علائم کبد خراب

علائم کبد خراب

کک و مک و لک صورتجوش صورت و پشت کمر و روی بازوهاطعم دهان تلخ و بدمزه ست.یبوستغلیظ بودن خون در موقع حجامت وخون دادنورم…
بیشتر بخوانید
معجزه سیاه دانه

معجزه سیاه دانه

اگه تو خانه هاى شما گیاه سیاه دانه باشه بنیه بدنی تون طوری قوی میشود که لازم نیست دکتر برید!صد گرم سیاه دانه بکوبید و…
بیشتر بخوانید

https://opizo.com/5ZisYD