هالو تراپی درآسترالیا و تاثیراتش

همه چیز درباره نمک درمانی و اثرات شگفت انگیز آن

همه چیز درباره نمک درمانی و اثرات شگفت انگیز آن

همه چیز درباره نمک درمانی و اثرات شگفت انگیز آن

هالوتراپی در استرالیا و تاثیرات آن

هالوتراپی یک روش درمانی مكمل است که شامل تنفس هوای شور است و شرایط تنفسی مانند آسم، برونشیت مزمن و آلرژی را درمان مي­کند. همچنین می تواند علائم مربوط به سیگار کشیدن مانند سرفه ، تنگی نفس و خس خس را کاهش دهد.

طبق مطالعه ای در سال 2008 ، استنشاق محلول نمکی 3 درصدی یک درمان ایمن و موثر برای نوزادان مبتلا به برونشیولیت است. با این حال ، هیچ استانداردی در کلینیک های هالوتراپی وجود ندارد. برخی تحقیقات نشان می دهد که ممکن است برای مشکلات تنفسی و افسردگی مفید باشد.

 هالوتراپی یک درمان مکمل است که برای کار با هر دارویی که استفاده می کنید، است. به پزشک خود اطلاع دهید که می خواهید این روش را امتحان کنید. بدون مشورت با پزشک ، هیچ دارویی را قطع نکنید.

https://www.healthline.com/health/halotherapy

International Journal of Chronic obstructive pulmonary disease (COPD)

A review of halotherapy for chronic obstructive pulmonary disease

21 February 2014


زمینه: بیماری انسدادی مزمن ریوی (COPD) یک بیماری پیشرونده مزمن است و با داروهای استنشاقی تحت درمان قرار می گیرد تا با کاهش علائم، به ویژه نفس نفس، سلامت ریه بیمار را بهینه کند.هالوتراپی استنشاق نمک خشک میکرونیزه در محفظه ای است که از یک محیط غار نمکی تقلید می کند. گزارش های اخیر رسانه ها حاکی از آن است که این روش درمانی می تواند به علائم COPD کمک کند.

هدف: ارزیابی انتقادی و خلاصه شواهد استفاده از هالوتراپی به عنوان درمانی برای COPD.


مقدمه:  بیماری انسداد مزمن ریوی (COPD) یک بیماری مزمن و پیشرونده با علائم تنگی نفس، افزایش میزان تنفس، تولید خلط و کاهش عدم تحمل ورزش است. در سال 2008 ، سازمان بهداشت جهانی تخمین زد که COPD دهمین علت شایع در معلولیت متوسط تا شدید است ، 2 و چهارمین علت اصلی مرگ و میر در سراسر جهان است. با این بار قابل توجه ، تأثیر این بیماری بر روی افراد ، کیفیت زندگی خانواده ها و هزینه های مربوط به مراقبت های بهداشتی ، COPD به عنوان یک اولویت بهداشتی بین المللی شناخته می شود.

Achkar et al. Int J Respir Pulm Med 2015, 2:1

ISSN: 2378-3516

International Journal of Respiratory and Pulmonary Medicine

Research Article: Open Access

Halotherapy in Patients with Cystic Fibrosis: A Pilot Study

Morhaf Al Achkar1*, David E. Geller2, Amanshe Perera Slaney3 and Daniel T Layish3,4


اهداف: فیبروز کیستیک (CF) یک اختلال ژنتیکی پیچیده شامل دستگاه تنفسی تحتانی و فوقانی است.  هدف از این مطالعه بررسی تأثیر هالوتراپی بر علائم سینوزیت، تنگی نفس، آزمایش عملکرد ریوی و کیفیت زندگی در بیماران مبتلا به CF است.

مقدمه: فیبروز سیستیک (CF) یک اختلال ژنتیکی پیچیده است که با کمبود سطح اپیتلیال تنفسی در نتیجه اختلال ترخیص مخاطی مشخص می شود. ترشحات ضخیم و چسبناک مجاری تنفسی تحتانی و سینوس ها را مسدود کرده و محیطی را برای عفونت مزمن فراهم می کند. بخش قابل توجهی از بیماران CF علائم سینوسی را تجربه می کنند و تقریباً همه آنها یافته های رادیوگرافی سینوزیت مزمن دارند. افزایش حجم مایع سطح راه هوایی باعث بهبود ترشحات مخاط در بیماران مبتلا به CF می شود. سالین هیپرتونیک استنشاقی یکی از روشهایی است که در بیماران با سن بالاتر از 6 سال برای آبرسانی به مجاری تنفسی استفاده می شود. در آزمایشات بالینی ، استنشاق نمکی هایپرتونیک عملکرد ریوی را بهبود می بخشد ، و علائم تنفسی تشدیدهای ریوی را کاهش می دهد و غیبت در مدرسه یا محل کار را کاهش می دهد. هدف از هالوتراپی رساندن ذرات نمک به مجاری هوایی فوقانی و تحتانی است و به نظر می رسد یک روش جایگزین امیدوار کننده باشد.


برای قرن ها، به ویژه در اروپای شرقی ، مردم از غارهای نمکی طبیعی برای خواص درمانی هوا بازدید کرده اند. هالوتراپی با پراکنده کردن ذرات نمک در یک محیط کنترل شده هوا، شرایط را در غار نمکی طبیعی شبیه سازی می کند. اگرچه از نظر اصولی شبیه به سالین هیپرتونیک است ، اما هالوتراپی از این نظر متفاوت است که میکرو ذرات آئروسل خشک نمک را ارائه می دهد تا محلول مرطوب. هالوتراپی در حالی که از نظر اصولی مشابه با نمک هایپرتونیک است ، از نظر میکرو ذرات آئروسل خشک نمک متفاوت است. به طور معمول، فرد از تسهیلاتی بازدید می کند که خدمات هالوتراپی را برای مدت  30 تا60 دقیقه ارائه می دهد، جایی که هنگام انجام هالوتراپی فعالیت های آرامش بخشی انجام می شود. نفس کشیدن از طریق بینی و دهان باعث می شود که اثر درمانی مجاری تنفسی فوقانی و تحتانی را هدف قرار دهد.


در حالی که به هالوتراپی چيزي مانند درمان آبگرم نگريسته شده است، اثرات آن در چندین آزمایش بالینی مورد ارزیابی قرار گرفته است. هالوتراپی در 139 بیمار مبتلا به بیماری های تنفسی مورد مطالعه قرار گرفت که 5 نفر از آنها CF داشتند. بهبود در پارامترهای حلقه حجم جریان و کاهش مقاومت برونشي اندازه گیری شده توسط پلیتاسموگرافی پس از 10-20 جلسه گزارش شد. گزارش داده شده نشان داد که بیماران CF پاسخی مشابه به درمان دارند. مطالعه اخیر دیگری نشان داد که افزایش عملکرد ریه و تولید خلط در 6 فرد CF تنها پس از 5 جلسه هالوتراپی وجود دارد. به عنوان یک کار آزمایشی برای ارزیابی امکان سنجی، ارزیابی اثربخشی و جمع آوری داده های بالینی برای تخمین بهتر اندازه نمونه برای یک مطالعه تجربی، ما از یک طرح مطالعه قبل و بعد از آزمون برای ارزیابی اثر هالوتراپی بر علائم ریوی و سینوسی، تنگی نفس و کیفیت زندگی در بیماران CF استفاده کردیم.


در نتیجه، این مطالعه اکتشافی نشان داده است که هالوتراپی در بیماران CF مبتلا به بیماری سینوسی علامت دار مفيد است. به هر حال، مطالعات طولانی تر، با استفاده از یک طرح مطالعه کنترل شده تصادفی، برای ارزیابی بهتر اثرات هالوتراپی بر سایر نتایج و بیماران مبتلا به بیماری سینوس بدون علامت ضروری است.

همه چیز درباره نمک درمانی و اثرات شگفت انگیز آن

بهترین کلینیک نمک درمانی
بهترین کلینیک نمک درمانی در تهرانپارس

کلینیک هالوتراپی یکتا در تهرانپارس

هالوتراپی در تهرانپارس

Halotherapy درغارها هالوتراپی یا نمک درمانی

https://nurl.ir/vFjV6

مرکز هالوتراپی ناجی طب یکتا

مرکز هالوتراپی ناجی طب یکتا

فرم مشاوره

در خصوص بیماری خود و راهکار های آن در طب سنتی با ما مشورت کنید

نشانی ما

تهران – خیابان پیروزی بعد از چهار راه پرستار – روبروی سوم نیرو هوایی – پلاک ۲۱۲ – واحد ۳