کلینیک نمک درمانی

در سال 2006، یک مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی نیوانگلند نشان داد که استنشاق غلظت بالایی از نمک در بهبود عملکرد ریه در افراد مبتلا به فیبروز کیستیک و آسم موثر است.

اتاق نمک ,نمک درمانی,هالو تراپی,سالت روم

اتاق نمک ,نمک درمانی,هالو تراپی,سالت روم


اتاق نمک فضایی پوشیده شده از لایه های چندتایی نمک در دیوار های داخلی ، سقف و کف اتاق می باشد ، طبیعی بودن محیطی بدون باکتری و طراحی زیبا و نورپردازی فضا با توجه به اثرات خواص درمانی رنگ ها باعث آرامش و کاهش استرس و فشار می شود

استنشاق گرد نمک در فضای اتاق نمک مکمل خواص درمانی اتاق نمک بوده و روند بهبود بیماری را تسریع می دهد .

درمان بسیاری از بیماریهای بانمک میسر است.


مجموعه هالو تراپی یکتا دارای بخش های طب سنتی ، حجامت ، ماساژ، اتاق نمک یاغارنمک ، اتاق نمک مخصوص ماساژ و یون تراپی کف پا آماده پذیرایی از میهمانان گرامی است . 


باما بهترزندگی کنید .

پاسخگویی به سوالات :
۰۹۰۲۰۷۱۰۱۲۰ 


غارهای نمک در سراسر آمریکای شمالی به عنوان روش درمانی جدید شناخته شده اند. در گذشته های بسیار دور، اروپایی ها از مزایای شفابخش نشستن در غار نمک، مانند استنشاق هوای یونیزه شده؛ بهره می بردند.


سابقه مؤثر و ارزشمند غار نمکی

اروپای شرقی به خوبی از مزایای درمان با نمک آگاه است و به عنوان محیطی برای نمک درمانی شناخته شده است. در مجارستان این درمان توسط پزشکان و حتی تحت پوشش بیمه های درمانی توصیه می شود.

برجسته ترین غار در حدود 150 سال پیش توسط یک پزشک لهستانی راه اندازی شد؛ وی تأکید داشت که کارگران معادن نمک هرگز به مشکلات ریوی دچار نمی شوند. یک غار طبیعی در معادن ویلیسکا حفر شده بود؛ که این معدن هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد و به مردمی که از بیماری های عصبی و آلرژی ها و همچنین اختلالات سیستم حرکتی رنج می برند، استفاده از این غارها توصیه می شود.

بهترین کلینیک نمک درمانی
بهترین کلینیک نمک درمانی

برخی از مطالعات انجام شده در زمینه نمک درمانی

در سال 2006، یک مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی نیوانگلند نشان داد که استنشاق غلظت بالایی از نمک در بهبود عملکرد ریه در افراد مبتلا به فیبروز کیستیک و آسم موثر است.

مطالعه دیگری نشان داد که استنشاق پودر نمک، علائم مربوط به سیگار کشیدن، مانند سرفه و تولید خلط بهبود می بخشد. مطالعات بیشتر انجام شده بر روی دستگاه های استنشاقی پودر نمک، ثابت کرد که علائم و نشانه های آسم مزمن و برونشیت در یک راه حل مبتنی بر  استفاده از پودر نمک بهبود یافته است.

نمک درمانی در طب سنتی
نمک درمانی در طب سنتی

اهمیت موضوع کمبود مواد معدنی

کمبود مواد معدنی یک موضوع در حال افزایش است بر اساس مطالعات انجام شده در سال 2013، بیش از نیمی از مردم آمریکای شمالی از کمبود مواد معدنی کافی رنج می برند. رژیم غذایی نامناسب و یا حتی برخی از داروها می تواند موجب کمبود مواد معدنی در بدن شود و کمبود مواد معدنی در بدن هم باعث بروز بیماری های مزمن و همچنین بیماری های دندان، تحریکات پوستی و درد عضلانی می شود.


احساس راحتی بیشتر در غار نمکی

فایه باستون یک انرژی درمانگر و بنیانگذار تحقیقات مربوط به آثار اشعه روی بدن است. فایه همچنین یک سخنران پرشور و قدرتمند و سرشار از حس عمیقی از تعادل است. او کار ماساژ درمانی افراد را درون غار نمک در قله های هیمالیا انجام می دهد و معتقد است اثر این شیوه تا روزها بعد در بدن باقی می ماند.


او میگوید: “کار با مردم در غار، حس بودن در داخل رحم مادر را به شما القا می کند و شما احساس امنیت بسیار زیاد و آرامش و محافظت می کنید.”

فایه باستون

فایه ارتباط عمیقی با غار دارد و با آن همانند یک موجود زنده رفتار می کند. او هم چنین معتقد است که غار میتواند فضایی از نور سفید و عشق برای شما فراهم کند. و یک روش طبیعی و بدون دارو برای درمان افسردگی می باشد.


اتاق نمکی مرکز هالوتراپی یکتا
اتاق نمکی مرکز هالوتراپی یکتا

قدرت خارق العاده غارهای نمکی

مطالعات نشان می دهد افرادی که در مکان هایی با سطح بالایی از آلودگی هوا زندگی می کنند، 20 درصد بیشتر از افرادی که در مناطق پاکیزه تر زندگی می کنند، در معرض ابتلا به سرطان ریه قرار دارند.

یک سفر سریع به ساحل اقیانوس ارمغان آور تسکین وآرامش فوری توسط نسیم دریای شور است. غارهای نمکی نیز به همین شیوه عمل می کنند. یون های منفی موجود در نمک کریستال هیمالیا و طب سنگ نمک با ایجاد احساس آرامش شگفت آور، توانایی مبارزه با رادیکال های آزاد را دارند.

این احساس بسیار شبیه به همان احساسی است که شما در ساحل اقیانوس یا بلافاصله پس از وقوع طوفان دارید زیرا شارژ هوا با یون های منفی سبب کاهش سطح سروتونین موجود در بدن است و موجب افزایش انرژی و تحریک اخلاق مثبت می شود.

زمین ما به طور کلی برای درمان بسیاری از بیماری هایی که موجب پریشانی ما شده اند، کاربرد دارد. چراغ های طب سنگ نمک نیز می توانند در تولید یون منفی مؤثر باشند. از این چراغ ها و شمعدان های نمک در منازل، رستوران ها، هتل ها، باشگاه های ورزشی و یوگا استفاده می شود.

همچنین مراکز نمک درمانی و اتاق های نمک بسیاری نیز در سراسر دنیا وجود دارند که در زمینه درمان بیماری های ریوی نظیر آسم، آلرژی و سینوزیت فعالیت می کنند. همچنین از اتاق های نمک در مراکز ریلکسیشن، زیبایی، اسپا، سونای نمک نیز استفاده می شود.


مطالب مرتبط

https://plink.ir/mjJQK

مرکز هالوتراپی ناجی طب یکتا

مرکز هالوتراپی ناجی طب یکتا

فرم مشاوره

در خصوص بیماری خود و راهکار های آن در طب سنتی با ما مشورت کنید

نشانی ما

تهران – خیابان پیروزی بعد از چهار راه پرستار – روبروی سوم نیرو هوایی – پلاک ۲۱۲ – واحد ۳