مقالات پیشنهادی

برای رقیق کردن خون می توانیم که از تصفیه کننده های خون استفاده کنیم. مثلا الان فصل آلبالو است و می توانیم از آلبالو استفاده کنیم. زغال اخته، شاتوت، زرشک و … را نیز می توانیم استفاده کنیم. اگر کسانی مشکل اذیت شدن معده را دارند این مواد را با عسل میل کنند. شربت سکنجبین با عرق نعنا یا دمنوش نعنا نیز خون را صاف می کند.

کسانی که مجبور هستند شب ها بیدار بمانند باید تدابیری استفاده کنند که سردی و رطوبت مغزشان کم شود. مثلا استفاده از قهوه باعث خشک شدن مغز و کم شدن رطوبت و سردی می شود. خوردن هل و چوب دارچین نیز نشاط بخش و کاهنده سرما و رطوبت مغز هستند. مصرف مقدار کم بهار نارنج انسان را خواب آلود و مصرف زیاد آن باعث بی خوابی می شود.

داغ شدن کف پاها می تواند به علت ازدیاد اخلاط زائد و سوخته باشد. ممکن است این اخلاط، عوره، چربی، قند و … باشند. گاهی هم ممکن است که به علت خشم و عصبانیت، سوخت و ساز بدن بالا برود و کبد بیشتر کار کند، این موضوع هم می تواند باعث داغ شدن کف پا ها شود. دمنوش عناب و کاهو، می تواند برای رفع مسئله موثر باشد. خوردن کاسنی تره و خاکشیر، آبمیوه هایی مانند آب آلبالو، آب انار و آب زرشک نیز چاره ای دیگر برای این مشکل هستند.

کسانی که کیفیت خونشان بد می شود، یا این که می خواهند خون خیلی کمی از آن ها گرفته شود، بهتر است به جای اهدای خون ابتدا به سراغ حجامت و راه های دیگر طب سنتی بروند تا کیفیت خونشان بالا برود.
کسانی که خون پاک و سالمی دارند حتما بهتر است که خون بدهند تا کیفیت خونشان همچنان خوب بماند و در عین حال به افراد دیگری نیز کمک کرده باشند.

بهتر است پیش از این که پاکسازی سیستمیک بدن انجام شود، از ماسک استفاده نکنیم زیرا تنها پاک کردن صورت مسئله است. اگرمی خواهید پوست سالمی داشته باشید، بهتر است ابتدا از پاکسازی بدن شروع کنید. برای این کار می توانید از شربت عسل، لیموترش و خاکشیر استفاده کنید، خاکشیر حتی به تنهایی رطوبت مناسبی به بدن می دهد.
ساده ترین ماسکی که می توانیم استفاده کنیم، ماسک عسل و لیمو ترش است که کیفیت پوست را بالا می برد. همچنین می توانیم از روغن کره گاوی، مقداری عسل و پودر تخم خربزه هم به مدت چهارده روز برای پاکسازی پوست صورت استفاده کنیم.

قرار دادن مخلوط روغن کره گاوی محلی با کمی عسل، لیمو ترش و مقدار کمی آرد یا پودر تخم خربزه روی صورت قرار بدهند.

پیامبر اکرم(ص) فرمود:بهترین درمان شما: حجامت، مسهل و زالو انداختن می‌باشد.(جامع الحدیث کبیر)
اصلاح مزاج و پاکسازی ارتباط عمیقی با بهتر نتیجه گرفتن از حجامت دارد پاکسازی ۱۵ روزه با استفاده از روش منضج و مسهل و رژیم غذایی ۱۵ روزه متناسب با نوع مزاج حاکم بر شخص قبل از حجامت اثر درمانی آن را بسی افزایش میدهد.

اسپند رو روزانه در فضای خونتون دود کنین. گیاه اسطوخدوس رو توی اتاق نزدیک تختتون بذارین. از دوسین یا دوالبغم هر صبح یک قاشق میل کنید.

 

بله. عموما ضعف قلب هست صرع که طب نوین روی مغز تمرکز داره. علت اون غلبه شدید بلغم در قلب هست.

دمنوش های بادرنجبویه، بهارنارنج، گل گاو زبان و هلیله سیاه  مناسب است. رژیم آلو و انجیر موثر است ولی شخص حتما باید تحت نظر باشه.

زالو ها از زمان های قدیم به طور گسترده ای به عنوان ((نوش دارو)) مورد استفاده قرار میگرفته است. آنها تقریبا در درمان تمام بیماری ها مفید هستند. ؛ موارد منع مصرف در موارد نادر وجود دارد برای استفاده از زالوی پزشکی. اما زمانی که بیماری به سراغتان آمد فراموش نکنید که زالو را به عنوان یک درمان طبیعی مورد استفاده قرار دهید. یک متد درمانی که اغلب اوقات شما را میتواند از بیماری های پیشرفته و سکته های قلبی و مغزی نجات دهد.

از آنجا که در اکیوپانکچر هیچ دارویی استفاده نمی شود، این روش درمانی در گروه بی خطر و بی عارضه طبقه بندی می گردد. سوزن های مورد استفاده، یک بار مصرف و استریل هستند و عمق نفوذ آن ها به نسبت سطحی است. به همین خاطر، به طور معمول خطر عفونت و سایر خطرات مهمتر بیماران را تهدید نمی کند.

تنها عده کمی از بیماران خونریزی مختصر (در حد یک قطره)، درد مختصر در محل، کبودی اندک و گرفتگی زودگذر ماهیچه ای را تجربه می کنند. به همین علت از بیماران خواهش میشود:

  1. در صورت مصرف داروهای مخل سیستم انعقادی نظیر وارفارین، هپارین، آسپیرین و … پیش از درمان پزشک را در جریان قرار دهند.
  2. در حین درمان با سوزن تا جای ممکن بی حرکت بمانند.
  3. پس از پایان درمان تا ۱۵ دقیقه در درمانگاه بمانند، سپس محل را ترک کنند.
  4. در صورت بروز هرگونه عارضه به پزشک اطلاع دهند.

جهت دریافت مشاوره طب سنتی وارد صفحه تماس با ما شوید و با بخش اداری جهت ویزیت هماهنگ کنید و یا از طریق ارتباط تلگرام (دکمه گوشه ) با ما تماس بگیرید تا وضعیت شما بررسی و در صورت لزوم تحت نظر قرار بگیرید .

سوال خود را پیدا نکردید ؟

با استفاده از فرم زیر مشکل خود را ارسال کنید تا توسط حکیم طب سنتی پاسخ مناسب ارائه شود  . 

زمان انتظار : حداکثر 72 ساعت

کلینیک تخصصی طب سنتی و هالوتراپی ناجی طب یکتا